wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Recenzje

Recenzje

 
ok

Dwie rzeczy wyróżniają tę książkę – od samego początku łatwo jest wszystko zrozumieć dzięki rysunkom i fotografiom i nie trzeba uczyć się gramatyki ani żadnych innych nudnych rzeczy. Wszystko samo wchodzi do głowy! Ćwiczenia wymuszają powtarzanie tych samych konstrukcji na różne sposoby i sam nawet nie wiesz, jak to się dzieje, że od pierwszej lekcji mówisz po polsku!

Jose Alberto Álvarez Moran z Hiszpanii

Teraz jestem studentką studiów doktoranckich na KUL-u. Kiedy pierwszy raz przyjechałam do Polski, powitał mnie baaaardzo trudny język. Ale książka „Polski jest COOL” ze swoją bardzo prostą strukturą i ciekawą zawartością pozwoliła mi w krótkim czasie rozumieć i mówić po polsku. Interesujące teksty oraz związane z nimi ilustracje pomagają szybciej zapamiętać nowe słowa. Gramatyka prezentowana jest w sposób systematyczny i logiczny.

Assel Baieli z Kazachstanu

Książka „Polski jest COOL” to prawdziwy skarb! Dzięki niej miałam odwagę najpierw powtórzyć A, B, C..., a potem mogłam wypłynąć na głębię języka polskiego. Dlatego tak wiele zawdzięczam jej autorkom i polecam ją wszystkim uczącym się polskiego.

s. Anafrida Biro z Tanzanii

Zamieszczone w tej książce liczne materiały do czytania, praktyczne ćwiczenia i przykłady użytecznych dialogów imitujących codzienne sytuacje w naturalnym i praktycznym kontekście prezentują reguły gramatyki języka polskiego. Niezwykle szybko przygotowują studenta do mówienia, czytania i pisania po polsku. Materiał jest bardzo dobrze zorganizowany, bogato ilustrowany i przyciąga uwagę.

Larry Wlazlo z USA

 
 
 


„Polski jest COOL” jest obszerną i kompletną w swoim zamyśle próbą stworzenia opracowania przeznaczonego na progowy poziom nauczania języka polskiego jako obcego. Jego Autorki bardzo pomysłowo i profesjonalnie konfigurują przekazywany materiał leksykalny i gramatyczny, zachowując rygor oraz gradację wynikającą z zaleceń metodycznych. Materiał skomponowany jest „nowożytnie”, a korzystanie z niego, możliwie i w trakcie lekcji, i pracy samodzielnej. Dzieje się tak dlatego, że Autorki narzuciły sobie duży rygor. Kolejne jednostki, słowa, problemy gramatyczne, konstrukcje zdaniowe wynikają konsekwentnie z poprzednich. Zachowana jest też metoda spiralna w poznawaniu i opanowaniu leksyki, co jest zasadą niezbywalną na tym poziomie zaawansowania językowego. W zestawieniu z wiodącymi publikacjami o tym samym charakterze można uznać go za bardzo dobry zamysł. Chętnie i odpowiedzialnie rekomenduję opracowanie „Polski jest COOL” autorstwa Ewy Piotrowskiej-Roli i Marzeny Porębskiej.

prof. dr hab. Piotr Garncarek

garncarekChciałabym zaproponować nową książkę przeznaczoną dla grup początkowych, która powstała w Szkole Języka i Kultury Polskiej KUL i stąd, przynajmniej częściowo, pochodzi jej tytuł –„Polski jest COOL”. Autorkom tej pozycji, Ewie Piotrowskiej-Roli i Marzenie Porębskiej, najbardziej zależało na przekonaniu swoich studentów, że język polski od pierwszej lekcji może być przede wszystkim narzędziem komunikacji, z którym każdy jest w stanie sobie poradzić. […] Autorkom udało się zachować proporcje między progresją gramatyczną i komunikacyjną – każda nowa struktura znajduje natychmiastowe zastosowanie w konkretnej sytuacji, z którą student może spotkać się na co dzień. Wielokrotne powtórzenia tego samego materiału, ale za każdym razem w innym ćwiczeniu, powodują, że każdy temat utrwalany jest podczas lekcji, a uczeń zdobywa przy tym tak potrzebną odwagę i swobodę w mówieniu. Pomagają w tym liczne rysunki, zdjęcia i diagramy. Dodatkową zaletą tej książki jest również to, że świetnie sprawdza się ona w grupach, które z językiem polskim nie miały żadnego kontaktu i dla których polski jest językiem dość egzotycznym, szczególnie w warstwie fonicznej. Książkę warto polecić również tym, którzy przygotowują grupy do egzaminów certyfikatowych.
Czytaj całą recenzję na bristol.us.edu.pl.

Maria Łaszkiewicz, Katolicki Uniwersytet Lubelski
 


 
Druga część podręcznika, opracowana dla poziomu A2, stanowi wierną kontynuację „POLSKI JEST COOL” A1. Pierwsze lekcje powtarzają i systematyzują znane już zagadnienia, a jednocześnie naturalnie wprowadzają uczącego się na kolejny etap nauki. Podręcznik od samego początku nie tylko pozwala odkryć i uzupełnić wszelkie zaległości leksykalne i gramatyczne uczących się, ale pozostając w zgodzie z naturalnym charakterem komunikacji umożliwia sprawniejsze i bardziej efektywne opanowywanie języka. Współczesny język tekstów i dialogów oraz różnorodne ćwiczenia leksykalno-gramatyczne to niewątpliwie duży atut tego podręcznika.
 
Małgorzata Matysik, The Polish Institute, Tel Awiw, Izrael
 
 
Myślę, że podręcznik „POLSKI JEST COOL” A2 doskonale sprawdziłby się na początku nauki w grupach słowiańskich lub w tzw. „false beginners”, czyli w przypadku uczniów, którzy znają już w pewnym stopniu język polski, ale potrzebują uporządkowania wiadomości lub jest to ich pierwszy kurs, a języka uczyli się w sposób naturalny. To, co od razu bardzo mi się spodobało, to naturalność języka, użycie zwrotów typowych dla młodych ludzi, którzy stanowią największy odsetek uczących się języka polskiego jako obcego.
Jak leci? jest z pewnością naturalniejsze niż nieśmiertelne (ale głównie na kartach podręczników) Jak się masz?
Omówione w książce kwestie polskiego savoir vivre’u będą zapewne bardzo ciekawe dla obcokrajowców. Wiele z pytań zadawanych mi przez uczniów dotyczy właśnie takich tematów. Bardzo spodobało mi się również zamieszczenie w publikacji formularza wniosku o udzielenie cudzoziemcowi zezwolenia na pobyt czasowy. Uczniowie tego właśnie oczekują – „życiowych” temat w i praktycznych umiejętności. Bardzo się cieszę, że powstał ten podręcznik.

 
Katarzyna Grzywnowicz, lektorka w prywatnej szkole język w obcych w Łodzi
 

Wcześniej uczyłam z kilku innych książek do nauki języka polskiego jako obcego. Ktoś zaproponował mi podręczniki „POLSKI JEST COOL” i od tej pory uczę grupy dorosłych języka polskiego w Denver tylko z tego podręcznika. Materiał jest w nim opracowany w sposób prosty i przystępny dla uczniów. Rozdziały zawierają bogate słownictwo i zbiór najważniejszych zasad, a na końcu książki znajdują się dodatkowe ćwiczenia. Dzięki serii „POLSKI JEST COOL” uczę w sposób dużo bardziej zdyscyplinowany, dając szansę obcokrajowcom na komfortowe i logiczne przyswajanie kolejnych partii materiału i doskonalenie umiejętności językowych.
„POLSKI JEST COOL” to zdecydowanie najlepsze książki do nauki języka polskiego jako obcego. Moi studenci już się cieszą na nowe podręczniki na poziomie A2. I już czekamy na poziomy B i C!

Dorota Badiere, Polish Language School, Denver, Kolorado, USA
 

Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu